0(312) 230 03 55
Biçki Dikiş Kursu Eğitimler

“ATEKDER ENGELLİLERİ İŞ GÜCÜ PİYASASINA HAZIRLIYOR” ADLI PROJE KAPSAMINDA KURSLAR DEVAM EDİYOR.

Anadolu Tüm Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin, Ankara Kalkınma Ajansının maddi desteği ile açmış olduğu biçki dikiş kursları sayesinde engellilere istihdam sağlanıyor.

Ankara Kalkınma Ajansının maddi desteğiyle başlatılan proje kapsamın da engellilere meslek alanında öğretmenler eşliğinde kurslar veriliyor. Bu eğitimler sonun da başarılı olan engellilere katılım biçki dikiş sertifikası verilerek engellilerin bu alanda yeterlilikleri sağlanacaktır. Mesleki yeterliliğe sahip olan engelli kardeşlerimizin bu alanda iş bulmalarına yardımcı olunarak istihdamlarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Atekder derneğinin tüm engellileri kapsayan çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, engellilerin biçki dikiş kursu almaları ve bu alanda istihdamları sağlanmaktadır. 4 Dönemdir eğitim vermekte olan Atekder eğitimlere devam ederek bu alandaki boşlukları doldurmak ve istihdamın arttırılması yönündeki çalışmalara katkı sağlama amacıyla başlatmış olduğu projede engellilerin bir şeyler üretmesi ve kendilerine olan güvenlerinin arttırılması da ayrıca bir kazanç sağlamaktadır.

[print_gllr id=489]

Atekder Copyright © 2007 Tüm Hakları Saklıdır...